poniedziałek, 15 kwiecień 2024 12:25

Jak wybrać odpowiednią firmę do produkcji kasetonów?

Korzystanie z właściwie dobranej formy reklamy zewnętrznej jest efektywne i cieszy się popularnością. Wynika to w dużej mierze z faktu, że jest ona niezwykle trwała, a koszty jej wykonania pozostają przystępne. Raz poczyniona inwestycja będzie zatem procentowała przez dłuższy czas bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów. Wśród dostępnych w tym obszarze rozwiązań szczególną uwagę warto zwrócić na kasetony, będące jedną z rodzajów reklamy świetlnej. W Legionowie ich produkcją zajmuje się firma 3D System, która oferuje również m.in. reklamy trójwymiarowe, totemy reklamowe, a ponadto szyldy, tablice oraz banery i siatki mesh. Przyjrzyjmy się nieco bliżej kasetonom i sprawdźmy, co jest ważne przy ich zamawianiu.

Co warto wiedzieć o kasetonach świetlnych?

Kasetony świetlne są jednym z rodzajów reklamy zewnętrznej. Mają one zwykle formę spłaszczonego równoległoboku, którego stelaż jest wykonany z metalowych kształtowników. Część zewnętrzną stanowi przepuszczające światło tworzywo sztuczne, które okleja się kolorowymi foliami. Dla uzyskania właściwego efektu można wycinać z różnobarwnych arkuszy elementy tworzące napisy lub logo czy stosować odpowiednie nadruki. Niektóre kasetony przybierają też bardziej zróżnicowane kształty. Całość jest podświetlana, co sprawia, że kaseton prezentuje się efektownie i jest świetnie widoczny. Najczęściej umieszcza się je na elewacji budynku, np. bezpośrednio nad wejściem do obiektu. Są one montowane także we wnętrzach m.in. przy punktach sprzedaży, w recepcji i pomieszczeniach ekspozycyjnych. Zaletą kasetonów jest atrakcyjny wygląd oraz fakt, że są one łatwe do zauważenia.

Komu powierzyć wykonanie kasetonów?

Kasetony muszą mieć solidną konstrukcję, która zapewni im trwałość. Ważne jest też ich precyzyjne wykonanie, ponieważ złe spasowanie elementów może zniweczyć osiągany przy ich pomocy efekt. Duże znaczenie ma też profesjonalnie przygotowany projekt oraz poprawny montaż całości. Wybierając wykonawcę, warto więc zwracać uwagę na jego doświadczenie, a także zapoznać się z dotychczas zrealizowanymi instalacjami.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipiec 2024 12:43

3DSystem - Litery przestrzenne

Ul. Aksamitna 16, 02-287 Warszawa, tel 22 391 52 20, gsm. 0-604 402 603 
e-mail biuro@3dsystem.eu

 

Wykonanie: Mizzo.pl - Strony Internetowe Warszawa

Plansza informacyjna PFR