sobota, 10 grudzień 2022 08:00

Kaseton reklamowy – przeznaczenie, forma i rodzaje

 

 

Dzisiaj marketing odgrywa ogromną rolę w zdobywaniu zasięgów oraz pozyskiwaniu nowych klientów. Aby do nich dotrzeć, szczególnie w dużych miastach, należy korzystać z wszelkich możliwości promocyjnych – jedną z bardziej istotnych są nośniki reklamowe. Kaseton reklamowy w skuteczny sposób pomaga w budowaniu wizerunku marki, zwiększając jej znajomość wśród potencjalnych klientów. 

 

Marka, która posiada jedynie przykręcony mały napis na budynku, w gąszczu innych firm może być niewidoczna. Zatem jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych działalności, powinieneś stosować wysoko estetyczne reklamy, które są nie tylko pomysłowe, ale również dobrze technicznie wykonane. Kaseton reklamowy w tym wypadku sprawdziłby się idealnie, ponieważ daje ogromne możliwości prezentacji. 

 

 

Spis treści:

  1. Czym jest kaseton reklamowy?
  2. Rozwój technologii
  3. Jakie możliwości daje kaseton reklamowy?
  4. Kaseton reklamowy - oświetlenie LED
  5. Rodzaje i formy kasetonów reklamowych
  6. Podsumowanie

 

 

Z tego artykułu dowiesz się

czym jest kaseton reklamowy, jakie ma przeznaczenie oraz formę. Dodatkowo poznasz różne ich rodzaje, które wykorzystuje się wewnątrz obiektów i na budynkach.

Czym jest kaseton reklamowy

 

Kaseton reklamowy jest niczym innym jak dużym świetnym nośnikiem reklamowym, który zazwyczaj zawiera nazwę firmy oraz logo. Ma grubość od kilku do kilkunastu centymetrów oraz, dzięki oświetleniu, jest doskonale widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy

 

Zazwyczaj przyjmuje formę kwadratowej bądź prostokątnej tablicy, która daje szeroki wachlarz w zakresie personalizacji. Może być porównywany do klasycznych szyldów, jednak jest on skuteczniejszy oraz dużo nowocześniejszy. Wyróżnia się tym, że posiada profesjonalne oświetlenie LED, widoczne o każdej porze dnia.

 

Rozwój technologii 

 

Obecnie obserwujemy stale rosnący rozwój technologii, co przyczynia się do stosowania coraz to nowszych rozwiązań w zakresie kasetonów reklamowych. Są dostępne przeróżne kształty, profile, druki, podłoża, tkaniny oraz bogate kolory i formy oświetlenia LED. Niewątpliwie dzięki tym rozwiązaniom Twoja reklama będzie piękna, oryginalna i przyciągnie wzrok wielu przechodniów. 

 

Z reguły kaseton reklamowy umieszcza się na zewnętrznej części budynku, zaraz obok wejścia do siedziby prezentowanej firmy. Idealnym miejscem jest obszar powyżej drzwi, tak by był widoczny z daleka. Przykład, pochodzący ze sklepu RTV EURO AGD, prezentujemy na poniższym zdjęciu. Jest to jedna z wielu naszych realizacji w standardowym rozwiązaniu, co oznacza duże kolorowe napisy na prostokątnej formie z oświetleniem ledowym. 

 

Jakie możliwości daje kaseton reklamowy?

 

Kasetony reklamowe można stosować zewnętrznie, jak i wewnętrznie, czyli zarówno na budynkach, jak i wewnątrz pomieszczeń. Obydwa zastosowania gwarantują niepowtarzalny efekt estetyczny. Są to naprawdę skuteczne metody nie tylko na całodobową promocję marki, ale jednocześnie na podkreślenie jej prestiżowego oblicza.

 

Nawet w przypadku trudnych warunków atmosferycznych kaseton reklamowy jest w stanie dotrzeć do sporego grona odbiorców. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów jest on także odporny na zmiany temperatury oraz opady atmosferyczne. 

 

Jeśli zastosujesz podświetlenie energooszczędne, nie będziesz musiał się martwić o wysokie koszty, a w przypadku złej pogody, np. mgły, kaseton reklamowy będzie wciąż dobrze widoczny.

 

Kaseton reklamowy – oświetlenie LED

 

Na zewnątrz budynków świetnie sprawdza się wersja podświetlana, która zwróci uwagę i przyciągnie potencjalnych klientów. Kaseton jednostronny można zamontować bezpośrednio na ścianę, a dwustronny, czyli mający nadruk na obydwóch stronach, przytwierdza się prostopadle do ściany, aby uzyskać przestrzenny charakter reklamy. 

 

W środku budynków dobrym rozwiązaniem będzie kaseton bez podświetlenia. Jak wiesz, w pomieszczeniach również znajdziemy sporo ekspozycji reklamowych, które przyciągają wzrok. Przy reklamach wewnętrznych nie musisz stosować oświetlenia, ponieważ takowe już tam się znajduje. 

 

Rodzaje i formy kasetonów reklamowych

 

Wszystkie rodzaje kasetonów, które zaraz wymienimy, mogą być zamontowane jako podwieszane, naścienne, semaforowe oraz w formie wolnostojącej, czyli na konstrukcji nośnej. Stanowią one uniwersalny środek przekazu, ale przede wszystkim są trwałe, wysoce estetyczne, dobrze widoczne i odporne na warunki atmosferyczne

 

 

Kasetony dzielimy na :

 

  • standardowe, z licem wykonanym z pleksi;
  • vinylowe (tzw. wielkoformatowe z licem elastycznym);
  • z tłoczoną płytą pleksi;
  • wykonywane według indywidualnych projektów (z wykorzystaniem m.in. takich materiałów jak blacha aluminiowa czy Dibond).

 

 

Pierwszy spośród wymienionych rodzaj kasetonów reklamowych to klasyczna i standardowa forma z licem z pleksi. Jest on wykonany na bazie aluminiowego profilu kasetonowego o grubości 100, 140 lub 180 mm. Charakteryzuje się malowaniem proszkowym na dowolny kolor w tzw. systemie RAL. Część wystawowa to najczęściej płyta pleksi wyklejona grafiką translucentną z dodatkiem folii, które są wycinane ploterowo lub drukowane solwentowo.

 

Należy zwrócić uwagę, że system RAL wyróżnia się wysoką jakością i jest znany na całym świecie. Służy on do oznaczeń kolorów farb do wielu zastosowań. W tym wypadku jest on wykorzystywany na kaseton reklamowy. Zapewne zależy Ci na wysokiej jakości, dlatego ten system jest rekomendowany dla produktów, które potrzebują odpowiedniej trwałości oraz odporności na warunki atmosferyczne. 

 

Nośnik reklamowy wielkoformatowy z licem elastycznym, czyli tzw. vinyl, wykonany jest w systemie elastycznego lica. W tym przypadku elementem ekspozycyjnym jest tkanina vinylowa, która jest drukowana solventowo lub jest wyklejana foliami translucentnymi. Musi być odpowiednio naprężona w ramie napinającej, np. Signtech, Bleed itp.

 

 

Jednym z rzadszych i niestandardowych rozwiązań jest kaseton z tłoczoną płytą pleksi i grafiką naniesioną sitodrukiem. Najczęściej wykonuje się go w dużym nakładzie, a sama jego forma jest dwustronna, ze względu na korzystne warunki technologiczne. 

 

Nośnik reklamowy wykonywany na indywidualne zamówienie opiera się na samodzielnym projekcie według wymagań klienta. Oparty jest na konstrukcji aluminiowej z częścią wystawową z blachy aluminiowej lub Dibondu. Dowolność projektu pozwala na określenie wyjątkowego kształtu z elementami świetlnymi w postaci wyfrezowanej i podświetlonej indywidualnej grafiki, która tworzy korpus całego kasetonu reklamowego. 

 

Podsumowanie

 

Kaseton reklamowy jest świetnym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz skutecznej oraz całodobowej promocji swojej firmy. Dzięki jego formie niewątpliwie dotrzesz do szerokiego grona odbiorców, którzy mogą się okazać potencjalnymi klientami. 

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej naszych realizacji, zapraszamy na stronę internetową, gdzie zobaczysz szeroki zakres tego typu rozwiązań. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się: znaki przestrzenne, totemy, szyldy, banery i wiele, wiele innych. 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 10 grudzień 2022 08:43

3DSystem - Litery przestrzenne

Ul. Aksamitna 16, 02-287 Warszawa, tel 22 391 52 20, gsm. 0-604 402 603 
e-mail biuro@3dsystem.eu

 

Wykonanie: Mizzo.pl - Strony Internetowe Warszawa

Plansza informacyjna PFR