czwartek, 29 luty 2024 15:00

Jak wybrać odpowiednią grafikę na pojazdy firmowe?

Żadnej strategii marketingowej nie da się zrealizować bez wykorzystania odpowiednich metod oddziaływania na osoby, które potencjalnie mogą być zainteresowane zakupem produktów lub usług konkretnej firmy. Wśród arsenału środków, z jakich można skorzystać w celu przykucia uwagi i zaciekawienia klientów oraz skłonienia ich do podjęcia działania jednym z najbardziej efektywnych, a przez to opłacalnych sposobów jest szeroko rozumiana reklama zewnętrzna. W Piasecznie zajęcie się wykonaniem liter, znaków przestrzennych, kasetonów świetlnych oraz totemów, pylonów czy tablic i siatek bannerowych oferuje 3D System, będąca producentem reklam świetlnych. Ważną częścią klasycznej reklamy outdoorowej jest także stosowanie grafik na pojazdach. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Jakie grafiki umieszcza się na pojazdach?

Klasyczne sposoby wykorzystywania powierzchni pojazdów do celów reklamowych wiążą się z eksponowaniem na nich nazwy firmy oraz jej loga i branży lub zakresu działania, a także podstawowych danych kontaktowych. Lepszy efekt można jednak uzyskać, jeżeli poza nimi na samochodzie znajdą się efektownie wyglądające grafiki kojarzące się z oferowanymi produktami lub usługami albo całą branżą. Takie oznaczenia nie mogą być jednak wybierane przypadkowo i wymagają starannego opracowania zarówno pod względem jakości przekazu marketingowego, jak i estetyki. Liczyć będzie się też dobre wykonanie nadruków oraz ich poprawny montaż.

W jaki sposób wykonuje się grafiki na pojazdach?

Grafiki na pojazdach projektuje się z użycie specjalnego oprogramowania, a następnie nanosi na cienką, lecz niezwykle wytrzymałą folię z tworzywa sztucznego. Po zadrukowaniu jest ona umieszczana na karoserii auta, czyniąc z niego mobilny banner reklamowy. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko możliwość prezentowania przekazu marketingowego w niemal nieograniczony sposób, ale również ochrona samochodu przed uszkodzeniami.

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 luty 2024 15:10

3DSystem - Litery przestrzenne

Ul. Aksamitna 16, 02-287 Warszawa, tel 22 391 52 20, gsm. 0-604 402 603 
e-mail biuro@3dsystem.eu

 

Wykonanie: Mizzo.pl - Strony Internetowe Warszawa

Plansza informacyjna PFR