sobota, 17 grudzień 2022 08:57

Totemy i pylony – co warto o nich wiedzieć?

 

Siedziba firmy powinna być prawidłowo oznakowana – jest to niezwykle istotna kwestia. Widoczne logo przyciąga klientów i stanowi formę reklamy zewnętrznej. W tym celu najczęściej wykorzystuje się pylony reklamowe, inaczej nazywane również totemami. Nazwa wzięła się od ich wyglądu i pełnionych funkcji. Pylony są wizytówką i świadczą o prestiżu firmy.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się, z czego są zbudowane pylony reklamowe i totemy. Przeczytasz również, jakie pełnią funkcje i co jest ich główną zaletą. Dodatkowo podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiej reklamy.

 

Spis treści:

 1. Jak zbudowane są pylony reklamowe?
 2. Charakterystyka i funkcja pylonów reklamowych
 3. Pylony reklamowe – zalety
 4. Pylony reklamowe – o czym warto pamiętać?
 5. Pylony reklamowe – sprawdź naszą ofertę!Jak zbudowane są pylony reklamowe?

Pylony reklamowe to stalowe lub aluminiowe konstrukcje, które w zależności od swoich gabarytów mogą być albo wolnostojące, albo stale przytwierdzone do gruntu za pomocą betonu. Tak zbudowany stelaż stanowi bazę, do której przytwierdza się reklamę. Najczęstszą spotykaną formą są pylony wykonane z płyty pleksi lub poliwęglanu litego. Innym materiałem, który również wykorzystuje się do produkcji pylonu, jest płyta Dibondu z wyfrezowaną grafiką. 

 

Jeśli chcesz, aby pylon był doskonale widoczny, to możesz wybrać podświetlaną reklamę. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów są tak zwane pylony eliptyczne, które są lekko wypukłe i mają kształt elipsy. Do produkcji pylonów wykorzystuje się różnorodne materiały, między innymi stal nierdzewną, aluminium, pleksi i płytę Dibond. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie różnych rodzajów form i stylistki – wszystko dopasowywane jest do oczekiwań klienta.

Charakterystyka i funkcja pylonów reklamowych

Pylony i totemy mogą znajdować się w dowolnym miejscu w pobliżu Twojej firmy. Możesz umieścić reklamę w bramie wjazdowej – szyld powita Twoich klientów już na samym początku. Taki rodzaj reklamy dzięki swojemu dużemu rozmiarowi wyróżnia się z otoczenia i przyciąga wzrok nawet z odległości. Pylony mogą pełnić różnorodne funkcje, do których należą:

 

 • przekazywanie informacji – mogą informować o lokalizacji siedziby firmy, godzinach otwarcia, świadczonych usługach oraz cenach. Bardzo często lokuje się je przed centrami handlowymi w celu poinformowania klienta o sklepach znajdujących się wewnątrz budynku;

 • prezentowanie wizerunku firmy i strategii marketingowej – pylony reklamowe stanowią wizytówkę firmy.

Pylony reklamowe – zalety

Niezaprzeczalną zaletą pylonów reklamowych są ich duże rozmiary, które wyróżniają je na tle innych reklam i przyciągają wzrok. Dodatkowym plusem jest ich trwałość. Dzięki stalowej lub aluminiowej konstrukcji są odporne na silne podmuchy wiatru oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Innym plusem tej formy reklamy zewnętrznej jest jej uniwersalność. Na pylonach można zawrzeć praktycznie każdą informację – logo czy nawet mapę ze wskazówkami dojazdu. Dzięki swoim gabarytom pylon może pomieścić wiele informacji jednocześnie. Elegancka forma i możliwość personalizacji reklamy wpływa na wzrost prestiżu firmy i jej pozytywny odbiór przez klientów

 

Zalety pylonu sprawiają, że jest to jedna z najbardziej popularnych form reklamy zewnętrznej, która obecnie jest stosowana przez większość dużych firm i przedsiębiorstw. Jeśli jednak chcesz w pełni cieszyć się z korzyści, jakie przynoszą pylony reklamowe, to powinieneś zlecić ich wykonanie specjalistom, którzy zadbają o każdy szczegół i wykonają zlecenie z ogromną starannością.

 

Pylony reklamowe – o czym warto pamiętać?

Pylony są konstrukcją stałą, więc z tego względu warto dokładnie przemyśleć ten projekt i ustalić wszystkie szczegóły z wykonawcą. W tym celu zwróć uwagę na następujące elementy:

 • materiały – muszą być trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne;

 • kolorystykę i szatę graficzną – powinny być dokładnie przemyślane i dopracowane;

 • sposób montażu – pylony reklamowe mogą stanowić wolnostojącą konstrukcję lub  mogą być montowane na stałe do gruntu za pomocą betonu. Jeśli zdecydujesz się na drugi wariant, to pamiętaj, że musisz uzyskać pozwolenie na budowę od uprawnionego do tego urzędu. Z tego względu warto się wcześniej upewnić, czy wybrane przez Ciebie miejsce będzie odpowiednie na postawienie konstrukcji;

 • doświadczenie firmy – pamiętaj, aby przed podjęciem współpracy z wybraną wytwórnią reklam zewnętrznych dokładnie sprawdzić doświadczenie i staż pracy. Dzięki temu upewnisz się, że Twój projekt zostanie wykonany profesjonalnie i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

 

Pylony reklamowe – sprawdź naszą ofertę!

Jesteśmy firmą specjalizującą się w branży reklam zewnętrznych oraz reklam świetlnych. Posiadamy ponad 25-letnie doświadczenie. Pomożemy Ci w wyborze najlepszej formy reklamy zewnętrznej. Zadbamy o to, aby odpowiadała wszystkim Twoim wymaganiom i oczekiwaniom. Tworzymy pylony i totemy reklamowe, litery przestrzenne, tablice, szyldy, banery i wiele innych. 

 

Gwarantujemy najwyższą jakość, kompleksowy serwis reklamowy, wykonanie dokładnego projektu, wykonawstwo, obsługę logistyczną, montaż oraz późniejszą konserwację. Zaufało nam już wielu klientów – międzynarodowe sieci handlowe, firmy i przedsiębiorstwa. 

 

Jeżeli zależy Ci na podniesieniu prestiżu Twojego biznesu, poprawie jego widoczności oraz zdobyciu dodatkowej formy reklamy, koniecznie skontaktuj się z nami, a z chęcią pomożemy Ci stworzyć idealny pylon reklamowy.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2024 09:16

3DSystem - Litery przestrzenne

Ul. Aksamitna 16, 02-287 Warszawa, tel 22 391 52 20, gsm. 0-604 402 603 
e-mail biuro@3dsystem.eu

 

Wykonanie: Mizzo.pl - Strony Internetowe Warszawa

Plansza informacyjna PFR