czwartek, 25 kwiecień 2024 12:44

Znaczenie koloru w reklamach świetlnych i banerach

Celem każdej firmy jest zwiększanie osiąganego zysku, co wymaga podnoszenia poziomu sprzedaży. Żeby było to możliwe, konieczne okaże się stałe przyciąganie nowych klientów oraz podtrzymywanie zainteresowania oferowanymi wyrobami lub usługami wśród osób, które wcześniej zdecydowały się na zakup. W tym celu niezbędne jest podejmowanie odpowiednich działań marketingowych. Jednym z popularnych jest stawianie na banery oraz reklamy świetlne. Na warszawskim Mokotowie ich przygotowaniem zajmuje się 3D System. Dla ich efektywności znaczenie mają różne czynniki związane z nadaną im formą. Przekonajmy się, jaką rolę odgrywa tu kolor.

Co ma znaczenie przy projektowaniu reklam?

Projekt reklamy musi odpowiadać przyjętej strategii marketingowej i prezentować zgodny z nią przekaz. Choć kluczowe okaże się więc prawidłowe przygotowanie eksponowanej treści, równie istotna stanie się forma, w jakiej zostanie ona przedstawiona. Poza sformułowaniem właściwego hasła czy doborem informacji umieszczanych na reklamie świetlnej albo banerze niezwykle ważne jest zatem także graficzne opracowanie całości. W grę wchodzi tu użycie dobrze wyglądającej i spójnej z systemem identyfikacji wizualnej firmy czcionki oraz prawidłowe określenie jej rozmiaru i budzącej pozytywne skojarzenia grafiki. Nie zawsze należycie docenianą kwestią jest ponadto zastosowanie optymalnej w konkretnym przypadku kolorystyki.

Jaka jest rola koloru?

Wykorzystanie odpowiednich barw może podnosić atrakcyjność przekazu, a także zwiększać skalę jego oddziaływania. Właściwie dobrany kolor powinien korespondować z rodzajem oferowanych produktów lub usług, a ponadto zwiększać szanse na to, że reklama zostanie dostrzeżona i zapamiętana przez potencjalnych nabywców. Warto też pamiętać, że rozmaite kolory kojarzą się z różnymi cechami i stanami, w przypadku części reklam ważne zatem będzie podkreślenie przy ich pomocy dynamiczności i energetyczności, w innych lepszą opcją okaże się postawienie na spokojne i wyciszające barwy czy takie, które łączą się z solidnością. Nie bez znaczenia jest również estetyka połączeń kolorystycznych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipiec 2024 12:51

3DSystem - Litery przestrzenne

Ul. Aksamitna 16, 02-287 Warszawa, tel 22 391 52 20, gsm. 0-604 402 603 
e-mail biuro@3dsystem.eu

 

Wykonanie: Mizzo.pl - Strony Internetowe Warszawa

Plansza informacyjna PFR